سوالات متداول

سوالات متداول پیرامون تزریق ژل

 • من به چند جلسه ی درمانی نیاز خواهم داشت؟

  برای حفظ نتایج، لازم است به صورت دوره ای، تزریق ژل را مجدداً تکرار کنید. طول این دوره ها بسته به نوع ژل تزریقی مورد استفاده، نوع پوست شما، سبک زندگی و سن شما بین 6 ماه تا دو سال متغیر است.

 • نتایج این روش چقدر ماندگاری دارند؟

  میزان ماندگاری نتایج تزریق ژل و تزریق فیلر به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله: نوع ژل تزریقی مورد استفاده، سن شما، سبک زندگی و نوع پوست شما. نتایج این روش معمولا بین 6 ماه تا دو سال ماندگاری دارند.

 • اگر مجدداً تزریق ژل را انجام ندهم، ظاهر من به چه صورت خواهد بود؟

  در صورتی که تصمیم بگیرید دیگر به تزریق ژل برای رفع چروک زیر چشم ادامه ندهید، تاثیراتی که ژل تزریق شده بر پوست شما گذاشته است، بعد از مدتی کم کم از بین می رود و پوست شما ممکن است مانند قبل و یا بهتر باشد، چرا که تزریق ژل در جلسات قبلی موجب هیدراته شدن پوست و افزایش میزان کلاژن در پوست شده است.

 • این روش چه خطراتی دارد؟

  امروزه روش تزریق ژل یکی از محبوب ترین روش های درمانی در زمینه زیبایی است که به علت استفاده از مواد مرغوب عوارض تزریق ژل لب بسیار ناچیز میباشد.

  احتمال بروز عفونت و یا تزریق ژل در رگ های زیر پوستی که موجب بروز نکروز می شود، کمتر از یک درصد است. همچنین از عوارض تزریق ژل، احتمال بروز واکنش آلرژیک یک در 2000 و احتمال بروز گرانولوم یک در 10000 است.

 • این روش عوارض جانبی دارد؟

  ممکن است شما برخی عوارض تزریق فیلر معمول مانند قرمزی، تورم، کبودی و یا عدم تقارن بسیار جزئی را داشته باشید که تمامی این موارد ظرف چند روز برطرف خواهند شد. اکثر افراد بلافاصله بعد از تزریق ژل، کلینیک را ترک کرده و به انجام فعالیت های روزانه خود ادامه می دهند.

 • آیا نیازی به بستری شدن در بیمارستان هست؟

  مزایای تزریق ژل عدم نیازی به بستری شدن بیمار است.

 • آیا این روش محدودیت سنی دارد؟

  سن بیمار باید بالای 18 سال باشد.

 • آیا ممکن است سطح پوست من ناهموار شود؟

  این مورد به ندت رخ می دهد، ولی در هرحال حتی در صورتی که این مشکل بروز کند نیز، ظرف یک تا دو هفته برطرف می شود. در برخی موارد می توان این مشکل را با تزریق مجدد برای هموار کردن پوست، برطرف کرد.

 • آیا تزریق ژل با تورم و کبودی همراه است؟

  ممکن است در محل تزریق شده در برجسته کردن گونه، قرمزی، کبودی، تورم و حساسیت به لمس داشته باشید. البته بروز تمامی این موارد عادی است و واکنش طبیعی بدن به تزریق ژل گونه است و معمولا ظرف یک هفته برطرف می شود. در این مدت زمان، شما می توانید قرمزی و کبودی پوست را با آرایش مخفی کنید.

  برجسته سازی گونه با عمل پروتز گونه را می توان تقریباً روی هر فردی انجام داد. این درمان غالباً برای اصلاح تورفتگی استخوان گونه انجام می شود که مهم ترین دلیل افراد برای قرار گرفتن تحت این عمل است. به هر حال، شما باید توجه داشته باشید که آیا این نوع از پروتز می تواند به شما در دست یابی به اهدافتان کمک کند یا نه. پزشک به شما در انتخاب بهترین روش برای برجسته سازی گونه ها کمک می کند و به همین دلیل بهتر است زمانی که تصمیم به انجام این درمان گرفتید با پزشک مشورت کرده تا نیازهای شما را ارزیابی نماید.

  این عمل ها معمولاً تا زمانی که بیمار به سن بزرگسالی نرسیده باشد روی او انجام نمی شود؛ زیرا باید ساختار صورت به طور کامل شکل گرفته باشد و رشد و تغییرات آن متوقف شده باشد.

 • آیا محل تزریق، بانداژ می شود؟

  معمولا هیچ نیازی به بانداژ کردن ناحیه مورد نظر نیست.

 • آیا لازم است برای تزریق ژل از کار خود مرخصی بگیرم؟

  برای تزریق ژل گونه هیچ نیازی نیست که از کار خود مرخصی بگیرید. شما می توانید بلافاصله بعد از تزریق ژل به محل کار خود بازگردید و به کارهایتان ادامه دهید.

 • آیا تزریق ژل دردناک است؟

  هر گونه درد و ناراحتی احتمالی در تزریق ژل گونه با به کارگیری کرم بی حس کننده موضعی یا تزریق بی حس کننده و استفاده از کمپرس سرد در نواحی تزریق ژل، به حداقل می رسد.

 • آیا تزریق ژل برای افتادگی پلک هم کاربرد دارد؟

  بله، یکی از راه هایی که از طریق آن، پزشک شما می تواند افتادگی پلک بالایی را درمان کند، تزریق ژل در زیر ابرو می باشد. این روش موجب می شود که تا حدودی شل شدگی و افتادگی پوست پلک بالایی برطرف شود و در از بین بردن سیاهی دور چشم موثر باشد. انجام این روش همچنین می تواند به خط ابرو حالت خوشایند و جذابی بدهد.