خدمات کلینیک آمون

بوتاکس

با درمان خط اخم بین دو ابرو، چهره جذاب تر شده و اعتماد به نفس افزایش می یابد. برای درمان خط اخم و خط خنده از روش های تزریق بوتاکس و تزریق ژل استفاده می شود. سم بوتولینوم (Botulinum toxin) که با نام تجاری بوتاکس (Botox) در ایران معروف است از سم باکتری کلستریدیوم تهیه و برای فلج موقت عضلات تزریق می شود. تزریق بوتاکس پر طرفدار ترین عمل زیبایی است که بدون نیاز به جراحی انجام می شود.

سم بوتولینوم با فلج عضلات زیرپوستی برای صاف کردن چین و چروک های صورت و ایجاد ظاهری جوان تر در افراد به کار می رود، مانند چین و چروک های ناشی از اخم کردن که در بین ابروها یا روی پیشانی ایجاد می شوند و چروک های اطراف چشم و دهان که در موقع خندیدن ظاهر می شوند. بوتاکس در برخی موارد برای کاهش میزان تعریق در کف دست ها یا زیر بغل نیز استفاده می شود. بوتاکس در درمان لوچی، بلفارواسپاسم، میگرن مزمن و دیستونی نیز کاربرد دارد. محل تزریق بوتاکس برای درمان میگرن در نواحی مختلف پوست سر می‌باشد و معمولاً بر اساس منطقه‌ای از سر که بیشترین احساس درد را دارد انجام می شود. این در حالی است که در تزریق بوتاکس به منظوز زیبایی نواحی پیشانی و اطراف چشم مورد تزریق قرار می گیرند. بوتاکس بهترین روش درمان خط اخم از سن ۱۸ سال به بالا می باشد. تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک های صورت (زیبایی صورت) شایع ترین اقدام زیبایی است که در ایالات متحده امریکا انجام می شود.

عوارض مربوط به تزریق بوتاکس برای رفع خط اخم، بسیار جزئی و موقتی هستند، مانند قرمزی، ورم و کبودی. با جلوگیری از خاراندن و ماساژ دادن محل تزریق به مدت ۶ ساعت، می توان به راحتی از انتشار بوتاکس به سایر ماهیچه ها جلوگیری کرد.