خدمات کلینیک آمون

کاشت مو به روش ترکیبی

در این روش با ترکیب دو روش FIT و FUT به طور همزمان در يك جلسه تعداد زیادی گرافت (حدود 6000 گرافت بالغ بر 15000 تار مو) پیوند می گردد. که درافرادی که می خواهند در يك جلسه پیوند کامل انجام دهند و طاسی وسیع دارند، قابل انجام می باشد. پیش از اینکه بیمار برای روش پیوند موی خود تصمیم گیری کند، ضروری است که با یک جراح ماهر و متخصص مشورت کند. در بسیاری از بیماران، کاشت موی مطلوب، استفاده از هر دو تکنیک کاشت مو FUT و FIT می باشد. در نتیجه مراجعه به کلینیکی که امکان انجام هر دو پروسه را داشته باشد، بسیار حائز اهمیت است. این مرکز از معدود مراکزی می باشد که با حضور پزشکانی متخصص پیوند موی طبیعی را به روش های FIT، FUT و یا ترکیب هر دو روش انجام می دهد.

کاندیدای مناسب کاشت مو به روش ترکیبی:

  • اگر برای درمان الگوی طاسی پیشرفته به بیش از 4000 گرافت مو احتیاج باشد، توصیه متخصص کاشت مو به متقاضی انتخاب روش ترکیبی می باشد. چرا که تعداد گرافت به دست آمده در این روش از هر کدام از روش های FUT و FIT به تنهایی بیشتر است.
  • متقاضی نباید در مورد هیچ کدام از روش های FIT و FUT نارضایتی داشته باشد. مثلا از برداشت نواری و جراحی یا تراشیدن موی سر نباید ناراضی باشد.
  • حداقل بانک موی پشت سر را داشته باشد تا هم بتوان 2 سانتیمتر از پشت سر را برداشت وهم مقداری باقی بماند که بتوان با FIT آن را برداشت کرد به عبارتی بانک موی پشت سر حداقل 7 تا 10 سانتیمتر باشد.
  • بیماران سالخورده‌ای که نمی توانند به مدت یک ساعت بی وقفه روی شکمشان دراز بکشند، همچنین بیماران آسمی یا بسیار چا اصلا برای کاشت مو به روش ترکیبی مناسب نیستند.

روش ترکیبی روش مناسبی می‌باشد، به شرط آنکه کاندید آن به‌ خوبی انتخاب شود. مثلاً برای بیماری که فقط شقیقه هایش خالی است، روش ترکیبی بی معنی می باشد. زیرا هر کدام از دو روش FIT یا FUT به تنهایی همان کار را انجام می دهند. یا بیماری که ارتفاع بانک موی پشت سر حدود 5 سانتی‌متر می باشد. روش ترکیبی فقط بانک موی پشت سر بیمار را خراب می کند و شانس انجام دو FUT با فاصله یک سال را که مناسب ترین انتخاب است، را از بیمار می‌گیرد.