خدمات کلینیک آمون

تزریق برای ضایعات پوستی

گاهی هنگام ترمیم زخم بافت ترمیمی بیش از حد ساخته می شود. در این بافت رشته های ارتجاعی و سلول ‏های سازنده بافت همبندی تراکم زیاد و سلول های طبیعی پوست کمتر وجود دارند. بنابراین کلوییدها از نظر خصوصیات بافتی به هیچ وجه شبیه پوست نیستند. كلوئيد ممكن است در طول زمان كوچكتر شود اما كاملا از بين نمی رود. ممكن است احساس كنيد كه می توانيد با يك جای زخم كوچك كه دور از ديد است زندگی كنيد. با اين وجود، اگر نگران ظاهر آن هستيد، چندين درمان وجود دارد. هيچ درمانی صد در صد موثر نيست و ممكن است تركيبی از راه ها برايتان پيشنهاد شود.

درمان انتخابی اولیه در بیشتر افراد تزریق داخل ضایعه کورتون (تریامسینولون) است. اغلب كلوئيدها به تزريق استروئيدی كه تريامسينولون ناميده می شود و در پوست تزريق می شود پاسخ می دهند. گاها، تزريقات ممكن است سبب ايجاد وريدهای سطحی (تلانژکتازی) يا كلفت شدن يا نازك شدن پوست اطراف آن شود. شيوه ديگر استفاده از باند آغشته به استروئيد است كه ۱۲ ساعت در روز بر روی جای زخم قرار داده می شود.

رایج ترین درمان کلویید، استفاده از پمادهای کورتونی است. در کلوییدهایی که جدید ایجاد شده اند، اگر درمان های موضعی طی چند ماه موثر واقع نشوند، می ‏توان از تزریق آمپول ‏های کورتون به داخل کلویید استفاده کرد. یکی دیگر از کاربردهای تزریق های پوستی و تزریق کورتون، درمان ریزش سکه ای مو می باشد. برای درمان از محلول های حاوی کورتون یا تزریق کورتون در پوست استفاده می شود. تزریق کورتون (آمپول تریامسینولون) درون پوست ناحیه بدون مو در درمان آن موثر می شود.