خدمات کلینیک آمون

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز (Cryolipolysis) یک روش غیر تهاجمی است که به طور موثر چربی و سلولهای چربی را در منطقه تحت درمان حذف می کند و نتایج برجسته و قابل توجهی از کاهش بافت چربی و سلول های چربی را در منطقه تحت درمان نشان می دهد. آنچه کرایولیپولیز را از روش های درمان دیگر متمایز می سازد، استفاده از تکنولوژی سرما همراه با خلا و فشار منفی (وکیوم) جهت کاهش سایز چربی، حذف سلولهای چربی، تعداد جلسه کم (یک جلسه)، برگشت ناپذیری و غیر تهاجمی بودن آن است.

در ابتدا موضع موردنظر برای حذف چربی های اضافه انتخاب و با مشاوره پزشک و متخصص تعداد جلسات موردنیاز بررسی و کار آغاز می شود. پروب دستگاه روی موضع قرار گرفته و باتوجه به عمق چربی موجود در لایه های پوستی، بین دو صفحه خنک کننده دستگاه کشیده می شود. حسی که در این لحظه ایجاد می شود، فشار و مکش هم زمانی است که قابل تحمل بوده و در این زمان موضع به موثرترین شکل ممکن خنک می شود. عوارض جانبی شامل قرمزی، کبودی، ورم، حساسیت به لمس، گرفتگی عضلات، خارش، سوزش و بی حسی از عوارض شایع و زود درمان کرایو است که تا چند روز بعد از این عمل ممکن است ادامه داشته باشد.

نتایج درمان کرایولیپولیز در کاهش قابل توجه چربی های موضعی قابل مشاهده است و افراد پس از اتمام اولین جلسه برای حصول نتایج بهتر می توانند تعداد جلسات را افزایش دهند. اولین نشانه های تغییر بعد از گذشت یک تا دو هفته به خوبی قابل مشاهده است و بعد از دو ماه نتایج شگفت آوری را خواهید دید. روند دفع سلول های مرده و فریز شده چربی 4 تا 6 ماه بعد از درمان نیز ادامه دارد.