خدمات کلینیک آمون

لیزرهای عروقی

ضایعات عروقی شامل رگ های واریسی، ماه گرفتگی، رگ های قرمز رنگ کوچک در صورت یا بدن و غیره می باشد. با استفاده از لیزر می توان این ظایعات را درمان نمود.

  • لیزر :Nd:YAG در صورتیکه قطر وریدهای واریس بین دو تا نیم میلیمتر باشد، می توان از این لیزر استفاده کرد. همچنین طول موج دستگاه به اندازه ای است که فولیکول های مو نیز آن را به خوبی جذب می کند. از این رو درمان موهای زائد به ویژه در افراد دارای پوست تیره نیز بسیار موثر است با توجه به آنکه نور این لیزر به خوبی به عمق پوست نفوذ می کند. فولیکول های موجود در عمق پوست هم به راحتی تخریب می شود.
  • لیزر :Vasculight دستگاه Vasculight در اصل متشکل از یک لیزر Nd:YAG و یک دستگاه IPL است. بدین ترتیب امکان درمان انواع ضایعات پوستی توسط یک دستگاه فراهم می آید. لیزر Nd:YAG موجود در این دستگاه به طول موجی نزدیک به نور مادون قرمز به عمق پوست نفوذ می کند و امکان درمان رگ های واریسی عمقی و آبی رنگ را فراهم می آورد.

این دستگاه دارای چهار برنامه مختلف می باشد:

  1. درمان موهای زائد
  2. درمان ضایعات عروقی (ماه گرفتگی، همانژیوم، رگ های واریسی، روزاسه، تلانژکتازی و رگ های قرمز رنگ کوچک در صورت یا بدن)
  3. درمان ضایعات رنگی (خال ها، خال کوبی، کک و مک، لکه های ناشی از نور خورشید)
  4. جوان سازی پوست بدون ایجاد زخم (در این عمل با تابش طول موج مناسب در محل مورد نظر کلاژن سازی بدون ایجاد زخم تسریع می گردد. تعداد دفعات بین سه الی شش جلسه است)
  • لیزر :PDL لیزر PDL ویژه درمان ضایعات عروقی ساخته شده است. نور ساطع شده از این دستگاه از سطح پوست عبور می کند و معمولا بدون آنکه هیچگونه آسیبی به پوست وارد کند، جذب هموگلوبین موجود در رگ ها می شود. بدین ترتیب رگ های سطحی تخریب می شوند بدون آنکه هیچگونه آسیبی به بافتهای اطراف برسد. امروزه لیزر PDL موثرترین و بهترین درمان برای بر طرف کردن خال های عروقی مادرزادی و اکتسابی می باشد. بسته به نوع خال عروقی و اندازه آن، یک یا چند جلسه درمان به فواصل چهار تا شش هفته لازم است.