بلفاروپلاستی یا جراحی افتادگی پلک یکی از پر طرفدارترین عمل‌های زیبایی است که حتماً باید در کلینیک‌های معتبر انجام شود. بارها دیده شده است که افراد برای جراحی افتادگی پلک به مرکزی مراجعه کرده‌اند و چون آن مرکز معتبر نبوده و از پزشکان متخصص استفاده نمی‌کرده است پلک فرد را دچار آسیب جدی کرده است و آسیب‌های جبران ناپذیری به آن وارد کرده است. بنابراین در بلفاروپلاستی باید دقت شود که حتماً در کلینیک معتبر انجام شود. کلینیک تخصصی آمون بهترین گزینه برای جراحی افتادگی پلک برای آقایان و خانم‌ها در هر سنی می‌باشد. این جراحی برای بهبود زیبایی ظاهری و رفع مشکلات ناشی از افتادگی پلک‌ها می‌باشد. این افتادگی در بیشتر موارد در اکثر افزایش سن اتفاق می‌افتد.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی یک روش بسیار عالی برای از بین بردن افتادگی پلک‌ها و از بین بردن پیری چشم‌ها می‌باشد. امروزه این روش به علت جوان‌سازی که در پوست ایجاد می‌کند مورد توجه همگان قرار گرفته است و طرفداران بسیار زیادی دارد. در این روش پوست‌های اضافه که به همراه چربی در اطراف پلک‌ها وجود دارد را با استفاده از دستگاه‌های مخصوصی از بین می‌برند. این جراحی یک فعالیت حساس است که حتماً باید توسط پزشک متخصص انجام گیرد تا فرد دچار مشکل نشود. بلفاروپلاستی برای رفع غدد چربی و زائده‌های ماهیچه‌ای و عضلانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بعضی از افراد به علت وجود غدد چربی و افتادگی پلک‌ها دچار مشکلات بینایی می‌شوند که با استفاده از بلفاروپلاستی می‌توانند مشکلات بینایی خود را نیز درمان کنند. جالب است بدانید که این عمل هم بر روی پلک پایین و هم بر روی پلک بالایی انجام می‌شود. برای پلک پایینی به منظور از بین بردن چربی‌های زیر چشم و پف چشم انجام می‌شود و بافت نگهدارنده پلک پایین کشیده و محکم می‌گردد. در مورد پلک بالا نیز افرادی که در پلک بالایی خود افتادگی دارند و دچار مشکلات بینایی نیز شده‌اند می‌توانند این عمل را انجام دهند. پزشک متخصص شما را معاینه می‌کند و اینکه پلک بالایی و یا پلک پایینی شما نیاز به جراحی دارد را مشخص می‌کند.

آیا من به بلفاروپلاستی نیاز دارم؟

این اولین سؤالی است که افراد در مورد بلفاروپلاستی می‌پرسند. در واقع افراد به دنبال این هستند که بدانند آیا کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستند یا خیر. پاسخ نهایی این پرسش را پزشک متخصص در جلسه معاینه به شما می‌دهد. در واقع پزشک بعد از معاینه شما تشخیص می‌دهد که آیا بلفاروپلاستی بر روی پوست شما موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر.

اما برای اینکه شما اطلاعات بیشتری در مورد این عمل کسب کنید و بدانید که آیا کاندید مناسبی برای انجام بلفاروپلاستی هستید، به بررسی افرادی که برای این عمل مناسب ترند می‌پردازیم.

 1. افرادی که اطراف چشمشان به دلایل مختلف متورم شده است و افتاده به نظر می‌رسد و این باعث شده است تا زیبایی آن‌ها تحت تأثیر قرار بگیرد.
 2. افرادی که دچار افتادگی پلک هستند و شرایط سلامتی عمومی خوبی دارند.
 3. افرادی که افتادگی پلک دارند و دچار بیماری‌های حاد و بیماری‌های انعقاد خون نباشند.
 4. افرادی که بر اثر افزایش سن (معمولاً بالای 35 سال) دچار افتادگی پلک شده‌اند. این افراد معمولاً به‌صورت ارثی دچار افتادگی در ناحیه پلک‌های خود می‌شوند.
 5. افرادی که غدد چربی موجود در پلک‌های آن‌ها باعث شده است تا دید آن‌ها کاهش یابد.
 6. افرادی که از ظاهر پلک‌های خود ناراضی‌اند و تصور می‌کنند که پلک‌های آن‌ها به‌صورتی است که صورتشان را از حالت سرحالی خارج کرده است.

البته باید دقت داشته باشید که دانستن این نکات کافی نیست و حتماً نظر نهایی را باید پزشک متخصص به شما بدهد. اینکه شما بخواهید به‌صورت سر خود برای جراحی پلک به هر پزشکی مراجعه کنید قطعاً نتیجه خوبی نخواهد داشت.

بلفاروپلاستی چیست
بلفاروپلاستی چیست

آیا بلفاروپلاستی فقط برای خانم‌ها است؟

یک باور غلط در میان بعضی از افراد وجود دارد این است که چون خانم‌ها آرایش می‌کنند جراحی پلک نیز فقط مختص آن‌هاست. در حالی که این‌چنین نیست. آقایان بسیاری وجود دارند که بر اثر دلایل مختلف دچار افتادگی پلک شده‌اند و این زیبایی آن‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. بنابراین آقایان مانند خانم‌ها می‌توانند عمل بلفاروپلاستی را در کلینیک‌های معتبر انجام دهند و این عمل مختص فقط خانم‌ها نیست. افرادی که در زیر چشم‌های خود و یا بر روی پلک‌های خود پف‌های زیادی دارند و غدد چربی تجمع یافته را در این نواحی مشاهده می‌کنند حتماً باید بلفاروپلاستی انجام دهند.

بلفاروپلاستی باعث جوان‌سازی پوست می‌شود و اگر به همراه سایر عمل‌های زیبایی بر روی صورت افراد انجام شود می‌تواند نتیجه فوق العاده ای داشته باشد. کلینیک تخصصی پوست و مو آمون هم به آقایان و هم به خانم‌ها در زمینه بلفاروپلاستی خدمات ارائه می‌دهد و در این زمینه یکی از بهترین کلینیک‌های موجود در کشور است.

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی چگونه است؟

افرادی که به دنبال جراحی پلک‌های خود هستند ترجیح می‌دهند تا عملی را انتخاب کنند که بعد از عمل تا مدت‌ها بتوانند از شر مشکلات افتادگی پلک‌های خود خلاص شوند. در نتیجه افرادی که در کلینیک‌های نامعتبر بلفاروپلاستی را انجام می‌دهند بعد از مدت کوتاهی دوباره دچار افتادگی پلک می‌شوند و این اصلاً جالب نخواهد بود. پس اگر به دنبال افزایش ماندگاری عمل جراحی پلک‌های خود هستید حتماً کلینیک معتبر و پزشک متخصص را انتخاب کنید. کلینیک پوست و مو آمون خیال شما را بابت ماندگاری جراحی پلک‌های شما راحت می‌کند و همین موضوع باعث شده است تا این کلینیک در سرتاسر کشور طرفداران بسیار زیادی داشته باشد.

جالب است بدانید که بلفاروپلاستی یک روش جراحی مدرن است که 7 الی 10 سال ماندگاری دارد و این نشان می‌دهد بلفاروپلاستی نسبت به سایر عمل‌های جراحی ماندگاری بسیار بالاتری دارد. بلفاروپلاستی یک عمل موقتی نیست بلکه شما تا سال می‌توانید از شر چربی‌های اضافی پلک و افتادگی پلک‌های خود راحت شوید و این فوق العاده است. در این روش با برش‌هایی مواد زائد موجود در پوست پلک خارج می‌شود و سپس محل‌های بریده شده بخیه می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود تا ماندگاری این روش نسبت به سایر روش‌ها بسیار بیشتر باشد.

قبل از انجام بلفاروپلاستی به چه آمادگی‌هایی نیاز است؟

عمل بلفاروپلاستی نیز مانند هر عمل دیگری به آمادگی‌هایی نیاز دارد تا بتواند نتیجه خوبی را برای فرد داشته باشد. بنابراین برای نتیجه بهتر عمل حتماً لازم است نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم را مد نظر داشته باشید.

 1. حتماً در روز عمل یک نفر همراه در کنار شما باشد تا بتواند شما را تا منزل همراهی کند.
 2. حتماً کمپرس آب سرد و گازهای استریل را تهیه کنید تا بتوانید بعد از عمل از آن استفاده کنید.
 3. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید حتماً با پزشک خود در این زمینه صحبت کنید. به عنوان مثال آسپرین یکی از داروهای رقیق کننده خون است که مصرف آن قبل از عمل بلفاروپلاستی باعث می‌شود تا احتمال خونریزی در شما افزایش یابد و شما را دچار مشکل می‌کند.
 4. ممکن است بعد از عمل به چند روز استراحت نیاز داشته باشید. بنابراین اگر شاغل هستید قبل از عمل حتماً این موضوع را تدارک ببینید تا به صورت ناگهانی دچار مشکل نشوید.
 5. هر موضوعی که احتمال می‌دهید بر نتیجه عمل بلفاروپلاستی تأثیر گذار باشد را به پزشک خود اطلاع دهید. به عنوان مثال اگر به ماده‌ای آلرژی دارید حتماً باید در مورد آن با پزشک خود صحبت کنید.

کاربردهای بلفاروپلاستی در افراد چیست؟

بلفاروپلاستی کاربردهای بسیار زیادی دارد و افراد می‌توانند با معاینه توسط پزشک متخصص متوجه شوند که آیا می‌توانند آن را انجام دهند یا خیر. کاربردهای بلفاروپلاستی عبارت است از:

 • درمان افتادگی پوست در ناحیه پلک‌ها
 • درمان چین‌وچروک در ناحیه پلک‌ها
 • درمان افتادگی پلک ناشی از سنگینی پوست که باعث اختلال در بینایی می‌شود.
 • برطرف کردن پف چشم و تورم موجود بر روی پلک‌ها
 • برطرف کردن پف و تورم در زیر چشم‌ها
 • برداشت پوست اضافی در ناحیه پلک‌ها

هزینه بلفاروپلاستی در کلینیک آمون

بلفاروپلاستی یکی از کم هزینه ترین عمل‌های زیبایی است که باعث جوان‌سازی پوست شما می‌شود. اگر شما جراحی پلک بالا را انجام دهید نوعی عمل درمانی است که ممکن است شامل بیمه نیز شود. در واقع شما برای جلوگیری از کاهش دید خود این عمل را انجام می‌دهید. اما جراحی پلک پایین چون جنبه زیبایی دارد شامل بیمه نخواهد بود.

کلینیک تخصصی پوست و مو آمون نسبت به سایر کلینیک‌های معتبر کشور هزینه مناسب‌تری از بیماران دریافت می‌کند و این کاهش هزینه چون با کیفیت قابل توجه خود عمل همراه است برای افراد رضایت بخش خواهد بود. هزینه بلفاروپلاستی بسته به عوامل مختلف تعیین می‌شود. به عنوان مثال اگر شما هر دو پلک خود را جراحی کنید نسبت به زمانی که فقط یک پلک خود را جراحی می‌کنید هزینه بیشتری باید پرداخت کنید.

عوارض بلفاروپلاستی چیست؟

عمل بلفاروپلاستی به مانند سایر عمل‌های جراحی ممکن است عوارضی برای شما به همراه داشته باشد. اگر شما نکات ارائه شده توسط پزشک خود را به‌خوبی رعایت کنید درگیر عوارض مطرح شده نخواهید شد و نتیجه مناسبی از عمل خود می‌گیرید. عوارض احتمالی بلفاروپلاستی عبارت است از:

 • عدم توانایی فرد در بستن کامل چشم‌ها بعد از عمل جراحی پلک
 • عفونت در ناحیه پلک
 • کوتاه شدن پلک
 • ایجاد جای زخم و یا جای بخیه
 • ایجاد دو بینی
 • بی‌حسی در ناحیه پلک‌ها

نکته مهم در مورد عمل بلفاروپلاستی این است که این عوارض در موارد بسیار کمی ایجاد می‌شود و در بیشتر موارد افراد بدون هیچ مشکلی این عمل را انجام می‌دهند و نتیجه موفقیت آمیزی نیز از آن می‌گیرند.

عوارض بلفاروپلاستی
عوارض بلفاروپلاستی

در صورت تورم بیش از اندازه چشم‌ها بعد از بلفاروپلاستی چه‌کاری انجام بدهم؟

بعضی از اوقات دیده می‌شود که بعد از عمل، تورم چشم‌ها افزایش می‌یابد و این مشکلات زیادی برای افراد ایجاد می‌کند. افراد می‌توانند برای رفع این مشکل موارد زیر را انجام دهند.

 • اگر قبلاً از سیگار و مشروبات الکلی استفاده می‌کرده اید مدتی باید آن را کنار بگذارید. الکل تورم چشم‌ها را تشدید می‌کند و باعث می‌شود تا فرآیند بازسازی طبیعی پوست دچار اختلال شود.
 • کاهش استفاده از نمک در غذاهای مختلف. باید توجه داشته باشید که میزان مصرف نمک را تا جای ممکن کاهش دهید. نمک فرآیند طبیعی بهبود بعد از عمل را دچار اختلال می‌کند.
 • به میزان کافی مایعات مصرف کنید. مصرف مایعات باعث خون‌رسانی و حفظ رطوبت پوست می‌شود و این باعث می‌شود تا پوست بتواند به‌خوبی فرآیند بازسازی را انجام دهد. افرادی که بعد از عمل بلفاروپلاستی آب کمی مصرف می‌کنند دچار خشکی پوست می‌شوند و نمی‌توانند نتیجه خوبی از جراحی پلک‌های خود بگیرند.
 • مشورت با پزشک می‌تواند بهترین راهکار باشد. پزشک شما با دادن داروهای کنترل کننده تورم می‌تواند به‌خوبی عوارض بعد از عمل را کاهش دهد. پس حتماً توصیه‌های وی را جدی بگیرید و داروهای تجویز شده توسط او را به‌موقع مصرف کنید.

بلفاروپلاستی یکی از عمل‌های زیبایی حساس برای افراد است. حساس بودن این عمل به این دلیل است که با چشم‌ها و بینایی افراد در ارتباط است و اگر در کلینیک‌های نا معتبر انجام شود می‌تواند بینایی فرد را نیز تحت تأثیر قرار دهد. پس حتماً بلفاروپلاستی را در کلینیک‌های معتبر انجام دهید. کلینیک تخصصی آمون بهترین کلینیک زیبایی کشور است که افتادگی پلک‌های شما را به‌خوبی درمان می‌کند و این باعث جوان‌سازی پوست شما نیز خواهد شد. کلینیک آمون با تجربه چند ساله آماده خدمات رسانی به افراد در سرتاسر کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید