مقدمه

در مورد تزریق ژل گونه طبیعی چیزی می‌دانید؟ چربی صورت در اطراف گونه‌ها، دهان، چشم‌ها، پیشانی و شقیقه‌ها تغییر می‌کند و با افزایش سن به‌تدریج شروع به کاهش می‌کند. درواقع، گونه‌های چاق و گرد شروع به افتادگی و فرورفتگی می‌کنند و باعث گودی زیر چشم می‌شوند. لب‌ها شروع به کوچک‌شدن می‌کنند و حالت حجیم خود را از دست می‌دهند. به‌این‌ترتیب، خطوط عمودی ظاهر می‌شوند و صورت جوان و پر، پیرتر و لاغرتر به نظر خواهد رسید. ژل و فیلر گونه به استخوان‌های گونه و اطراف آن حجم می‌دهند.

 ژل ها دارای اثری فوری برای ترمیم و افزایش حجم گونه‌ها هستند و با اصلاح ساختار گونه و بازسازی خطوط صورت، باعث جوان شدن شما می‌شوند. در کلینیک آمون، تزریق ژل برای گونه باتوجه‌به شکل صورت، نیازها و اهداف شما انجام می‌شود. در ادامه اطلاعات بیشتری را در مورد تزریق فیلر و ژل گونه ارائه می‌دهیم.

ژل گونه چیست؟

ژل‌های گونه، تزریق‌هایی به ناحیه استخوان گونه هستند که می‌توانند حجم از دست رفته را بازگردانند یا ساختار استخوانی صورت را با وضوح بیشتری مشخص کنند. پزشکان اغلب از ژل‌های مبتنی بر اسید هیالورونیک در این ناحیه برجسته استفاده می‌کنند، زیرا اگر بیش از حد زیاد باشد، برگشت‌پذیر هستند و به راحتی قابل تنظیم هستند.

تزریق ژل به قسمت‌های مختلف گونه می‌تواند مزایای متفاوتی داشته باشد. وقتی کمی از ژل را در ناحیه بالاتر استخوان گونه قرار می‌دهیم، می‌تواند به نظر برسد که نور کاملاً به گونه شما برخورد می‌کند، مانند آرایش کانتور. اما برای کسانی که حجم صورت خود را از دست داده‌اند یا متوجه خطوط عمیق‌تر در نزدیکی بینی و دهان خود شده‌اند، پزشک ممکن است در قسمت وسیع‌تری از گونه، ژل را تزریق کند.

تزریق ژل گونه چیست؟
تزریق ژل گونه چیست؟

تزریق ژل به گونه چگونه است ؟

تزریق ژل گونه چگونه است؟ از دست‌دادن حجم صورت می‌تواند نتیجه روند طبیعی پیری یا شیوه زندگی و سلامت فردی باشد؛ مانند شرایط پزشکی، سیگار کشیدن، کاهش وزن، قرار گرفتن در معرض شدید آفتاب و گرما. بااین‌حال، از دست‌دادن حجم را می‌توان با استفاده از ژل‌های تخصصی پوست صورت، که یک گزینه غیرجراحی و غیرتهاجمی است، ترمیم و درمان کرد.

ژل گونه به چاق‌شدن گونه‌ها کمک می‌کند. این کار با تزریق ژل به قسمت میانی صورت انجام می‌شود تا گونه‌هایی پرتر و مشخص‌تر داشته باشید. ژل‌های مورد استفاده برای ناحیه میانی صورت از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند که ایمن بوده و برای استفاده در گونه‌ ها و صورت تایید شده‌اند.

نحوه تزریق ژل

قبل از شروع درمان، ساختار و شکل گونه شما به منظور بررسی مناسب بودن شما برای درمان، ارزیابی می‌شود. این به این منظور است که مشخص شود آیا درمان می‌تواند نتایج مورد نظر و مورد انتظار شما را ارائه دهد یا خیر. هنگامی که همه چیز بررسی شد و بیمار از ادامه کار راضی بود، درمان شروع می‌شود. کرم بی‌حس‌کننده قبل از شروع برای به حداقل رساندن درد روی ناحیه اعمال می‌شود و پس از اینکه کرم اثر کامل خود را نشان داد، تزریق ژل انجام می‌شود.

مراحل تزریق ژل چگونه است؟ به‌آرامی و به‌تدریج تزریق وارد می‌شود و تنها با یک روزنه در هر طرف گونه‌ها، به تمام نواحی می‌رسد و ژل زیر پوست را پر می‌کند. با بازکردن تنها یک نقطه ورودی در هر طرف گونه، خطر کبودی، تورم و عوارض عروقی کاهش می‌یابد. برای جلوگیری از کبودی و تورم شدید، توصیه می‌کنیم چند روز قبل از تزریق ژل گونه، نوشیدنی‌های الکلی ننوشید.

پس از اینکه هر دو طرف گونه‌ها پر شد و به‌خوبی ماساژ داده شد، می‌توانید فوراً چاق‌شدن، کانتور و ساختار حجیم گونه‌های خود را مشاهده کنید. یکی از مزایای بزرگ این روش غیرجراحی این است که بیمار بیدار است و می‌تواند در طول درمان هوشیار باشد و تغییرات را ببیند و احساس کند.

ما در کلینیک آمون دوست داریم که بیمار هرطور که دوست دارد در زمان درمان هوشیار و فعال باشد. این موضوع برای اطمینان از دستیابی به نتایج مورد انتظار است. درمان بیشتر از 20 دقیقه طول نمی‌کشد و اکثر بیماران دردی را احساس نمی‌کنند. نتایج آنی هستند؛ بدون زمان استراحت یا تورم یا کبودی. این مزیت به شما این امکان را می‌دهد که با کمترین اختلال به زندگی خود بازگردید.

نحوه تزریق ژل گونه
نحوه تزریق ژل گونه

اقدامات بعد از تزریق ژل

پس از تزریق ژل برای گونه، مهم است توجه داشته باشید که ژل به یک یا دو روز زمان نیاز دارد تا روی صورت شما قرار بگیرد. بنابراین، مانند تمام درمان‌های غیرجراحی، چندین توصیه پس از درمان وجود دارد که برای بهبودی سریع و جلوگیری از هرگونه خطر عفونت باید رعایت شود. اینها عبارتند از:

 • از خوابیدن روبه‌پایین و روی گونه خودداری کنید.
 • ورزش یا فعالیت شدید انجام ندهید؛ از جمله بلندکردن وسایل سنگین به‌مدت 24 تا 48 ساعت.
 • از دوش آب گرم و شستن صورت با آب داغ خودداری کنید. استفاده از آب ولرم مناسب است.
 • به مدت 24 ساعت هیچ‌گونه فشار یا آرایشی روی آن ناحیه اعمال نکنید.
 • از مصرف الکل به مدت 24 ساعت خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از تورم، می‌توان کمپرس یخ را روی آن ناحیه قرار داد.

در کلینیک آمون، ما مطمئن می‌شویم که همه بیمارانمان از خطرات و عوارض موجود در تزریق ژل گونه آگاه هستند و تاکید می‌کنیم که چقدر مهم است که توصیه‌های پس از درمان را دنبال کنید و چه زمانی به ما مراجعه کنید؛ به‌خصوص اگر عوارض شدید رخ دهد.

همانطور که گفته شد، ژل گونه یک روش کم‌خطر و غیرتهاجمی با حداقل زمان بهبودی است. اما مانند تمام درمان‌های پرکننده پوست صورت، عوارض جانبی رایج ژل گونه ممکن است شامل تورم، کبودی یا قرمزی در ناحیه تزریق باشد. خطر عوارض جانبی نادر، در یک کلینیک نامعتبر و توسط افراد بی‌تجربه بیشتر می‌شود.

ماندگاری بعد از تزریق ژل
ماندگاری بعد از تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل گونه

درمان‌های پرکننده پوست، درمان‌های موقتی هستند و می‌توانند تا 18 ماه ادامه داشته باشند. با درمان ژل گونه، صورت شما شکل خود را به مدت 12 تا 18 ماه حفظ می‌کند. به این ترتیب، ژل موجود در پایان این این دوره حل شده و متابولیزه می‌شود.

بهترین چیز در مورد درمان با ژل گونه این است که قابل تنظیم است و می‌توان آن را پس از حل‌شدن با اضافه‌کردن ژل حفظ کرد. همچنین تزریق ژل می‌تواند برای کسانی که می‌خواهند جراحی انجام دهند، حالت آزمایشی داشته باشد تا قبل از انجام تغییر دائمی، ظاهر خود را بررسی کنند.

مزایای تزریق ژل گونه

بدون شک مزایای زیادی برای درمان با ژل گونه همانطور که در بالا ذکر شد، وجود دارد. نه تنها نمای جلو و و نیم رخ صورت را بهبود می‌بخشد، بلکه می‌تواند گونه‌ها را بالا ببرد و ظاهری جوان به ارمغان بیاورد. مزایای دیگر ژل عبارتند از:

 • حداقل عوارض را به دلیل عدم نیاز به جراحی دارد. شما می‌توانید بدون نیاز به مرخصی از کار، بلافاصله پس از تزریق ژل گونه به برنامه روزانه خود ادامه دهید.
 • این ژل دائمی نیست بنابراین با گذشت زمان نتایج را می‌توان حفظ کرد یا متوقف کرد.
 • یکی دیگر از مزایای عالی استفاده از ژل گونه این است که می‌توان آن را به‌راحتی با هیالورونیداز (آنزیمی که به‌طور طبیعی در بدن ما وجود دارد) حل کرد، برای کسانی که می‌خواهند درمان را معکوس کنند یا می‌خواهند کمی آن را کاهش دهند تا ظاهری ظریف‌تر داشته باشند.
 • ژل گونه خطر عوارض جدی یا عفونت بسیار پایینی دارد.
 • ژل گونه بر اساس آنچه می‌خواهید به‌دست آورید و تناسب چهره قابل تنظیم است، زیرا در صورت نیاز می‌توان ژل بیشتری را برای دستیابی به ظاهر دلخواه تزریق کرد.
 • دریافت ژل گونه نه‌تنها ساختاری جدیدبرای استخوان گونه ایجاد می‌کند، بلکه می‌تواند ناحیه زیر چشم و خط لبخند را بهبود بخشد.
 • در مقایسه با یک درمان جراحی ارزان است و می٬توانید نتایج را در طول درمان مشاهده کنید.
مزایای ژل گونه
مزایای ژل گونه

کدام نوع ژل برای ناحیه گونه بهتر است؟

هر برند خاص، نوع مشخصی از ژل‌ها را تولید می‌کند که ضخامت آن‌ها متفاوت است. به این معنی که  بخش‌های مختلف در ناحیه وسیع گونه، انواع مختلفی از ژل را می‌طلبد. پزشکان معمولا از ژل‌های حاوی اسید هیالورونیک به دلیل برگشت‌پذیری آن‌ها استفاده می‌کنند؛ اما بسته به حجم، لیفت یا برون‌کشی که بیمار نیاز دارد و بافت پوست او، محصولات خاصی ممکن است استفاده شود.

معرفی بهترین برند برای تزریق ژل گونه

انواع مختلفی از مواد وجود دارد که برای استفاده در ژل‌های گونه تایید شده‌اند:

اسید هیالورونیک (Juvederm، Restylane) و اسید پلی لاکتیک (Sculptra) دو نوع پرکننده پوستی هستند که برای استفاده در ناحیه گونه و زیر چشم توصیه می‌شوند. این نوع پرکننده‌های پوستی موقتی هستند. بسته به نوع انتخابی، ژل‌های گونه می‌توانند بین 6 ماه تا 2 سال دوام داشته باشند تا اینکه نتایج دیگر قابل توجه نباشد. مواد موجود در تزریق ژل گونه در نهایت حل شده و در بافت پوست شما متابولیزه می‌شود.

کاربرد ژل گونه برای زیبایی

گونه‌ها ناحیه وسیعی هستند، بنابراین می‌توانید چندین بخش از گونه را مدنظر داشته باشید تا ژل را در آن قسمت تزریق کنید و ظاهر چهره خود را تغییر دهید. همه‌چیز در مورد قرار دادن ژل است؛ در مکان مناسب و برای شخص مناسب. این در مورد هر چهره، منحصربه‌فرد است.

کاربرد ژل گونه در زیبایی
کاربرد ژل گونه در زیبایی

ژل گونه چه مشکلاتی را می تواند برطرف کند؟

در ادامه، مشکلاتی را که می‌توانید با کمک ژل گونه برطرف کنید را آورده‌ایم:

ژل گونه می‌تواند خطوط خنده را پر کند

برای بیمارانی که نگران خطوط ریز یا از دست‌دادن حجم در طول زمان هستند، ژل گونه می‌تواند این نگرانی‌ها را برطرف کند. تزریق ژل شکل صورت آن‌ها را تغییر دهد و صورت مستقیم به پایین نمی‌افتد؛ بلکه به یک مثلث معکوس تبدیل می‌شود. مزیت دیگر این است که می‌توان ژل را به گونه‌ای قرار داد که به بلند شدن گونه کمک کند و چین‌های نازولبیال را کاهش دهد.

ژل گونه می تواند به رفع سایه های تیره زیر چشم کمک کند

برخلاف تصور رایج، بسیاری از حلقه‌های تیره زیر چشم مربوط به افتادگی گونه است و می‌توان آن را با قراردادن هوشمندانه ژل در نزدیکی پل بینی، کاهش داد.

ژل گونه می تواند جایگزین آرایش کانتور و هایلایتر شود

برای بیماران جوان‌تر که حجم گونه‌شان کم نشده است، هدف و تکنیک تزریق ژل متفاوت است. پزشک به‌جای تمرکز بر چاق شدن، معمولاً ناحیه بالاتر گونه را ارزیابی می‌کند و ژل را دقیقاً در آنجا قرار می‌دهد تا آرایش کانتور و هایلایتر را تقلید کند. ژل فقط آن نقطه کوچک را بالا می‌برد. تزریق ژل گونه صورت گرد باعث می‌شود که پوست شما روشن تر و گونه ها برجسته‌تر به نظر برسند.

ژل گونه می تواند شقیقه های مقعر را دوباره پر کند

اگر بیمار حجم گونه‌اش را از دست داده باشد، احتمالاً شقیقه‌های او نیز، ظاهر خود را از دست داده‌اند. برای تزریق ژل یا فیلر، همه چیز باید هماهنگ باشد و بزرگ‌کردن گونه‌ها بدون توجه به بقیه قسمت‌های صورت اشتباه است.

عوارض جانبی تزریق ژل گونه

یکی از خطرات نادر اما جدی برای دریافت ژل انسداد عروقی است که زمانی اتفاق می‌افتد که یک ارائه‌دهنده ناشی به‌طور تصادفی ژل را به رگ خونی تزریق کند. اگر بیمار علائم قرمز رنگی مانند تاری دید یا تغییر رنگ پوست را نشان دهد، به سرعت هیالورونیداز تزریق می‌شود تا ژل را خنثی کند و فرد باید به اورژانس برود. اگرچه این موقعیت‌ها بسیار نادر هستند ولی بسیار مهم است که به کلینیک و پزشک معتبر مراجعه کنید. اما یک مورد ممنوعه وجود دارد.

ما معمولاً هیچ عمل زیبایی را روی زنان باردار یا شیرده انجام نمی‌دهیم، فقط به‌خاطر احتمال نادری که ممکن است اتفاقی بیفتد. درحالی‌که عوارض (مانند تزریق تصادفی به رگ خونی) بسیار نادر هستند، اما به شدت جدی هستند و بازدید از یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک دارای مجوز که می‌داند رگ‌های خونی قدرتمند کجا هستند، بسیار مهم است. متخصصان ماهر در کلینیک آمون از جمله خانم دکتر پروین متوسلین و آقای دکتر علیرضا یارقلی، بهترین نتایج را بدون عوارض، به شما هدیه می‌دهند.

عوارض تزریق ژل گونه
عوارض تزریق ژل گونه

چه کسی کاندیدای خوبی برای تزریق ژل است؟

اگر شما یک فرد غیرسیگاری سالم و بدون سابقه بیماری مزمن هستید، ممکن است کاندیدای ژل گونه باشید. طبق دستورالعمل‌های سازمان غذا و دارو (FDA)، در صورت داشتن موارد زیر باید از تزریق ژل گونه خودداری کنید:

 • اختلالات خونریزی دارید.
 • به ترکیبات مصنوعی مورد استفاده در ژل حساسیت دارید.
 • باردار یا شیرده هستید.

هزینه تزریق ژل گونه چقدر است؟

هزینه تزریق ژل به سطح تجربه پزشک شما و جایی که در آن قرار دارید و همچنین نوع ژل و تعداد سرنگ‌های استفاده شده بستگی دارد. اکثر بیمارانی که برای اولین بار تزریق ژل دارند، حدود یک تا دو سرنگ در اولین ملاقات دریافت می‌کنند، اما با درمان‌های تکراری در طول سال‌ها، فاصله بین درمان‌ها افزایش می‌یابد.

تزریق ژل گونه در کلینیک آمون

در این مقاله با تزریق برای گونه آشنا شدید. اگر با گذر زمان، حجم صورت خود را از دست داده‌اید، این درمان می‌تواند تا حد زیادی، زیبایی شما را برگرداند. تزریق ژل تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد و در هرزمان می‌توانید آن را از پوست خود محو کنید. بسیار مهم است که زیر نظر متخصص ماهر و در یک کلینیک تخصصی پوست و مو، این کار را انجام دهید. کلینیک آمون یکی از معتبرترین کلینیک‌های موجود در زمینه زیبایی پوست و مو است. این کلینیک، تزریق ژل را با بهترین برندهای موجود انجام می‌دهد.

برای اطلاع از اینکه آیا ژل برای شما مناسب است یا خیر و اینکه در چه شرایطی بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد، به سایت کلینیک آمون مراجعه کرده و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید. شما می توانید سوالات خود را در هر زمینه‌ای بپرسید. اینکه تزریق ژل به گونه بهتر است یا چربی؟ مدت زمان ماندگاری ژل گونه شما چقدر خواهد بود؟ تزریق ژل به گونه درد دارد؟ تزریق ژل گونه صورت کشیده و گرد به چه صورت است؟

دیدگاهتان را بنویسید