لیفت با نخ

همه ما عاشق زیبایی هستیم و خبر خوب این است که امروزه روش‌های زیادی برای زیباترشدن وجود دارد. یکی از روش‌های محبوب، لیفت با نخ است. لیفت نخ راهی برای بازیابی بخشی از طراوت پوست است و به شما کمک می‌کند پوستی سفت‌تر داشته باشید. در گذشته، تنها گزینه ممکن برای جوان‌تر شدن صورت، انجام عمل جراحی لیفت صورت بود. اگرچه جراحی لیفت صورت نتایج خوبی ارائه می‌دهد، بسیاری از افراد با ایده انجام عمل تهاجمی روی صورت راحت نیستند. در اینجا مزایای لیفت با نخ برای جوان‌سازی پوست آمده است.

لیفت با نخ چیست؟

لیفت با نخ یک عمل زیبایی کم تهاجمی است که برای کاهش علائم پیری استفاده می‌شود. این روش می‌تواند به شما کمک کند بدون بریدن پوست از شر افتادگی صورت و گردن خلاص شوید. لیفت نخ شامل قراردادن نخ‌های مخصوص در پوست و کشیدن آنها برای ایجاد پوست سفت‌تر است. نخ‌ها سلول‌های پوست را به هم می‌کشند و در نتیجه ظاهر شما جوان‌تر به نظر می‌رسد. نکته جالب‌تر این است که نتایج آنی و سریع است.

نحوه کار لیفت نخ

در ابتدا، اثر مکانیکی که پس از کشیدن نخ ظاهر می‌شود، منجر به سفت شدن فوری پوست می‌شود. پس از آن، نخ درج شده پوست را به تولید کلاژن بیشتر تشویق می‌کند. ازآنجایی‌که کلاژن، پوست را پرتر و انعطاف‌پذیرتر می‌کند، نخ‌ها با گذشت زمان به بهبود پوست ادامه می‌دهند تا در نهایت در پوست حل شوند. پس از لیفت با نخ، پوست سفت‌تر و پرتر می‌شود و چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز از بین می‌روند یا کمتر به چشم می‌آیند.

نحوه کار لیفت نخ
نحوه کار لیفت نخ

روش لیفت با نخ چگونه انجام می‌شود؟

حتی اگر این روش بسته به ناحیه موردنظر کمی تغییر کند، تکنیک‌های اصلی مشابه هستند. مراحل لیفت نخ به شرح زیر است:

 • عقیم‌سازی: پس از ورود به اتاق، پوست شما با مقداری الکل استریل می‌شود.
 • بیهوشی: لیفت نخ با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. پزشک از بی‌حس‌کننده موضعی روی پوست شما استفاده می‌کند تا آن را برای عمل آماده کند.
 • قراردادن نخ: پزشک نخ‌ها را با استفاده از سوزن‌های نازک وارد پوست شما می‌کند. این مرحله معمولاً بین 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد.
 • برداشتن سوزن: اکنون پزشک سوزن را برمی‌دارد و نخ‌ها را می‌کشد. زمانی که پزشک نخ‌ها را می‌کشد، احتمالاً فشاری را احساس خواهید کرد.

پس از آن، این روش به پایان خواهد رسید. ممکن است بعد از عمل مقداری تورم یا کبودی وجود داشته باشد؛ اما بلافاصله متوجه پوستی سفت‌تر، صاف‌تر و جوان‌تر خواهید شد.

لیفت با نخ چگونه انجام می‌شود
لیفت با نخ چگونه انجام می‌شود

هزینه لیفت با نخ چقدر است؟

هزینه‌های لیفت با نخ بسته به محل زندگی شما، میزان تجربه پزشک شما، نوع و تعداد نخ‌های مورداستفاده و تعداد مناطقی که قرار است برای درمان خود هدف قرار دهید، بسیار متفاوت است. پیشانی، گونه‌ها، ناحیه زیر چشم و ابرو همه قسمت‌هایی از صورت شما هستند که می‌توانند برای لیفت نخ در نظر گرفته شوند.

شما می‌توانید انتخاب کنید که فقط یک منطقه یا چندین منطقه را به طور هم‌زمان مورد درمان قرار دهید و هزینه را افزایش دهید. لیفت با نخ برای کشیدن و سفت کردن سینه‌ها ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد. لیفت با نخ نیازی به بیهوشی عمومی ندارد، بنابراین در هزینه داروی بیهوشی صرفه‌جویی می‌کنید.

پزشک شما ممکن است به شما توصیه کند که درمان‌های اضافی یا روش‌های زیبایی مانند بوتاکس یا ژوودرم را برای افزایش اثرات لیفت نخ انجام دهید. مطمئن شوید که از هزینه‌های مرتبط با این روش‌ها آگاه هستید.

لیفت نخ برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

روش لیفت نخ برای درمان چندین بیماری مرتبط با افزایش سن استفاده می‌شود، از جمله مواردی که در ادامه آمده است:

لیفت با نخ برای چشم

کیسه‌های زیر چشم از جمله علائم آزاردهنده پیری هستند که با لیفت با نخ قابل‌درمان هستند. لیفت نخ می‌تواند به شما کمک کند افتادگی پوست خود را از بین ببرید و پوست زیر چشم را جوان کنید. لیفت پلک با نخ نیز گزینه‌ای برای جوان‌سازی پلک‌های افتاده است.

می‌توانید به سبک چشم روباهی لیفت کنید تا ظاهر افراد مشهوری مانند بلا حدید حدید و کارداشیان‌ها را داشته باشید. لیفت چشم روباهی نه‌تنها شما را جوان‌تر نشان می‌دهد، بلکه چشم‌هایتان را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند و بنابراین می‌تواند ظاهر شما را بهبود بخشد.

لیفت چشم روباهی بلا حدید
لیفت چشم روباهی بلا حدید

لیفت نخ برای ابرو

اثر لیفت نخ روی پوست نزدیک ابرو قابل‌توجه است. لیفت با نخ می‌تواند پوست را به‌صورت مکانیکی بلند کند، بنابراین نتیجه چندین سال گذر عمر روی پوست را معکوس می‌کند.

لیفت نخ برای چانه دوتایی ( غبغب )

با افزایش سن، پوست نزدیک چانه خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و شل می‌شود. در نتیجه، چانه شما طوری به نظر می‌رسد که گویی چانه دوم در نزدیکی آن وجود دارد. روش لیفت با نخ می‌تواند به برداشتن چانه دوتایی کمک کند. وقتی لیفت تمام شد، شما ظاهر جوان‌تری خواهید داشت.

لیفت نخ برای چانه دوتایی
لیفت نخ برای چانه دوتایی

لیفت نخ برای گونه‌ها

می‌توانید از روش لیفت نخ به‌عنوان درمانی برای افتادگی گونه‌ها استفاده کنید. لیفت با نخ افتادگی را کاهش می‌دهد تا گونه‌ها محکم‌تر به نظر برسند. این نخ‌ها باعث تولید کلاژن می‌شوند و گونه‌های شما را پرتر می‌کنند. اگر می‌خواهید گونه‌های پرتری داشته باشید، می‌توانید تزریق فیلر پوستی در گونه‌ها را همراه با لیفت با نخ انجام دهید.

لیفت نخ برای گونه‌ها
لیفت نخ برای گونه‌ها

لیفت با نخ برای گردن

هیچ‌کس از افتادگی پوست گردن خوشش نمی‌آید، به‌خصوص اگر بخواهد پیراهنی بپوشد که گردن را آشکار می‌کند. هنگامی که افتادگی خفیف است، می‌توانید از لیفت با نخ استفاده کنید تا پوست گردن خود را سفت کنید و جوان‌تر به نظر برسید.

لیفت نخ گردن
لیفت نخ گردن

لیفت نخ برای پیشانی

لیفت با نخ می‌تواند برای درمان چین‌وچروک‌های سطحی و عمیق استفاده شود. لیفت با نخ به شما کمک می‌کند تا ظاهر جوان و طبیعی را بدون آسیب رساندن به عصب صورت به دست آورید. نخ‌ها پوست را به‌گونه‌ای ثابت می‌کنند که طبیعی‌تر به نظر برسد. آنها پوست را بهبود می‌بخشند؛ زیرا باعث تولید کلاژن می‌شوند.

لیفت پیشانی با نخ
لیفت پیشانی با نخ

لیفت نخ برای شکم

شما می‌توانید بدن خود را با روش لیفت با نخ کانتور کنید. با لیفت با نخ، ممکن است شکل شکم خود را تغییر دهید و پوست سفت‌تری داشته باشید. نتایج حاصل از لیفت با نخ در ناحیه شکم حدود سه سال ماندگار خواهد بود و می‌توانید هر زمان که بخواهید نخ‌های بیشتری اضافه کنید.

لیفت نخ برای شکم
لیفت نخ برای شکم

لیفت نخ برای زانو

شلی پوست اطراف زانو می‌تواند مشکل بزرگی باشد که خانم‌ها را آزار می‌دهد و آنها را از پوشیدن لباس‌های مورد نظرشان مانند دامن، بازمی‌دارد. لیفت نخ برای زانو باعث تقویت پوست و کاهش شلی آن می‌شود.

میزان ماندگاری نتایج

هنگامی که از لیفت نخ استفاده می‌کنید، در کوتاه‌ترین زمان متوجه تفاوت خواهید شد. نتایج لیفت با نخ فوری هستند و به‌محض اینکه رزوه‌ها در جای خود ثابت شوند ظاهر می‌شوند. نتایج لیفت با نخ حدود 2 تا 3 سال باقی می‌ماند و ظاهری طبیعی به شما می‌دهد.

عوارض لیفت با نخ

هر روشی، مهم نیست که چقدر ایمن و آسان باشد، به‌هرحال با برخی از عوارض جانبی احتمالی همراه است. عوارض جانبی لیفت با نخ رایج نیست؛ اما بعید هم نیست. عوارض جانبی لیفت با نخ ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تورم
 • فرورفتگی‌ها
 • سرخی
 • درد
 • عفونت

عوارض جانبی معمولاً موقتی هستند و پس از چند روز از بین می‌روند. گودی ناشی از بلندکردن نخ یکی از عوارض احتمالی است؛ اما پس از چند هفته به همراه هرگونه ناهمواری دیگر برطرف می‌شود. عوارضی که باید به آنها توجه کرد عبارت‌اند از:

 • آلرژی و حساسیت نسبت به به مواد به‌کاررفته در نخ
 • خونریزی در پشت پوست شما
 • فرورفتگی عمیق یا کشیدگی در جایی که نخ‌ها وارد پوست شده‌اند.
 • حرکت ناخواسته نخ‌ها که باعث برآمدگی پوست می‌شود.
 • درد زیرپوست شما به دلیل قرارگرفتن نامناسب نخ
 • عفونت در محل عمل

از بین تمام خطرات لیفت نخ، عفونت یکی از مواردی است که باید با دقت بیشتر مراقب آن بود. اگر متوجه شدید فوراً با پزشک خود ارتباط برقرار کنید:

 • ترشحات رنگی در محل عمل زیبایی شما
 • تورم بیش از 48 ساعت
 • سردردهای مداوم
 • تب

اگر در مورد عوارض نگرانی دارید، بهتر است به جراحی مراجعه کنید که این عمل را انجام داده است. برخی از افراد بعد از درمان، ظاهر چهره خود را آن‌طور که انتظار داشتند، نمی‌دانند. قبل از انجام این درمان حتماً با پزشک خود صحبت کنید تا بتوانید بدانید چه انتظاری دارید و همیشه یک پزشک مجاز و واجد شرایط را برای انجام این روش انتخاب کنید.

دوره نقاهت

یکی از مزایای لیفت با نخ، ریکاوری کوتاه است. بهبودی پس از انجام لیفت با نخ، سریع و بدون توقف است. شما می‌توانید بلافاصله پس از عمل به خانه برگردید و بیشتر کارهای روزانه خود را بلافاصله از سر بگیرید. بااین‌حال، ممکن است نیاز به استراحت داشته باشید و برای چند هفته از فعالیت بدنی و جنسی خودداری کنید.

مراقبت‌های پس از لیفت با نخ

مانند هر عمل زیبایی دیگر، مراقبت از پوست بسیار مهم است. پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت پس از لیفت با نخ برای حفظ بهترین نتایج برای مدت‌زمان طولانی‌تر ضروری است. نکات مراقبت پس از لیفت نخ ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • هنگام بیرون رفتن یک کرم ضدآفتاب خوب روی پوست خود بمالید و از قرارگرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید.
 • ناحیه تحت درمان را به‌آرامی بشویید.
 • مالش ندادن ناحیه تحت درمان تا 2 هفته آینده.
 • حداقل تا هفته بعد از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • مصرف مسکن‌های OTC زمانی که احساس درد می‌کنید.
 • حداقل 7 روز از ورزش دوری کنید.
 • دورنگه داشتن از بخار و دمای بالا و پایین.
 • از مصرف ویتامین‌ها و سایر مکمل‌های حاوی ویتامین‌های C، A و E تا هفته آینده خودداری کنید.
 • 7 روز بعد از عمل به پزشک برای چکاپ مراجعه کنید.

لیفت نخ در مقابل فیلر

هم از پرکننده‌ها و هم لیفت با نخ می‌توان برای درمان علائم پیری استفاده کرد. زمانی که دارای چین‌وچروک‌های خفیف و افتادگی پوست هستید، لیفت با نخ می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. لیفت با نخ به شما ظاهری جوان و طبیعی می‌دهد. فیلرهای پوستی را می‌توان برای بیماران مسن که چین‌وچروک‌های عمیق‌تری دارند یا برای بیمارانی که می‌خواهند نتایج سریع‌تری داشته باشند استفاده کرد.

لیفت نخ در مقابل فیلر
لیفت نخ در مقابل فیلر

لیفت نخ در مقابل بوتاکس

برخلاف لیفت با نخ، بوتاکس به تولید کلاژن و سفت شدن پوست کمک نمی‌کند. بوتاکس پوست را فلج می‌کند و از ایجاد چین‌وچروک‌های پویا جلوگیری می‌کند. اگر هدف شما درمان چین‌وچروک‌های پویا است، به‌جای لیفت نخ به بوتاکس نیاز خواهید داشت.

کلام آخر

لیفت نخ یک عمل زیبایی غیر جراحی است که می‌تواند علائم پیری را کاهش دهد و پوستی جوان‌تر در صورت، گردن و سایر قسمت‌های بدن به شما بدهد. این روش می‌تواند به‌عنوان یک جایگزین کمتر تهاجمی برای جراحی‌های لیفت پوست با نتایج تقریباً مشابه عمل کند. قبل از انجام لیفت نخ حتماً باید با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما مشخص خواهد کرد که آیا این روش برای شما مناسب است یا باید از سایر روش‌های زیبایی استفاده کنید.

در این مقاله با تمام جوانب لیفت با نخ آشنا شدید. آگاهی کامل قبل از انجام این عمل زیبایی بسیار مهم است. موضوع مهم دیگر دراین‌رابطه، مراجعه به یک کلینیک معتبر است. کلینیک تخصصی پوست و موی آمون با بهره‌گیری از بهترین متخصصان و امکانات پیشرفته، اطمینان خاطر را برای شما به ارمغان می‌آورد. اگر این عمل زیبایی را تجربه کرده‌اید، نظر خود را برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید