ریزش مو امروزه به دغدغه بسیاری از افراد تبدیل شده است. با توجه به اینکه استرس در سطح زندگی افراد افزایش یافته است ریزش مو ناشی از استرس نیز افزایش یافته است و افراد به دنبال راه حلی برای این ریزش هستند. مطالعات مختلف نشان می‌دهد که مشکلات روحی و استرس به‌مراتب بیشتر از مسائل ژنتیکی بر روی ریزش مو افراد تأثیر گذار است.

مزوتراپی سر تقریباً بهترین راه حلی است که افراد می‌توانند برای درمان ریزش موی خود انتخاب کنند. استفاده از شامپوهای ضد ریزش و مصرف داروهای گیاهی نمی‌توان در درمان ریزش مو چندان مؤثر باشد. مزوتراپی سر از جمله روش‌های غیر تهاجمی است که در طی آن بدون برش و خونریزی مواد مغذی به پوست سر تزریق می‌شود. شما برای انجام مزوتراپی سر می‌توانید به کلینیک آمون مراجعه کنید. این کلینیک از بهترین دستگاه‌ها و بهترین پزشکان بهره می‌برد و می‌تواند گزینه خوبی برای انتخاب باشد.

قبل و بعد مزوتراپی مو
قبل و بعد مزوتراپی مو

مزوتراپی سر چیست؟

مزوتراپی سر از جمله روش‌های درمان ریزش مو است که با استفاده از تزریق مواد معدنی، ویتامین‌ها و عصاره‌های گیاهی باعث کمک به رشد موها می‌شود. در مزوتراپی سر هیچ برش و بخیه‌ای انجام نمی‌گیرد و این روش به اصطلاح یک روش غیر تهاجمی است و همین امر باعث شده است تا این روش به پر طرفدارترین روش برای درمان ریزش مو بین افراد تبدیل شود.

مزوتراپی از دو کلمه‌ی مزو به معنای لایه میانی و تراپی به معنای درمان تشکیل شده است. در واقع در این روش مواد تزریقی به لایه میانی پوست می‌روند و باعث بهبود کارکرد پوست می‌شود. مزوتراپی یک روش بسیار کاربردی برای درمان ریزش مو است که نتایج بسیار خوبی برای فرد بیمار دارد. در اثر تزریق در مزوتراپی سر، فولیکول‌ها برای رشد تحریک می‌شوند و ترمیم مو به‌خوبی انجام می‌گیرد.

مزوتراپی سر به‌صورت مستقیم بر روی اپیدرم، بافت همبند پوست، سیستم ایمنی و سیستم گردش خون تأثیر می‌گذارد و باعث بهبود کارکرد آن می‌شود. مزوتراپی سر می‌تواند شکل‌های مختلف طاسی را درمان کند. از جمله موادی که باعث می‌شود تا رشد موها تحریک شود عبارت است از:

 • فیناستراید
 • ماینوکسیدیل
 • دوتاستراید
 • ویتامین‌ها
 • بیوتین

پزشک متخصص مقدار آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی را برای تزریق مشخص می‌کند و بسته به مقدار ریزش فرد را برای مزوتراپی سر آماده می‌کند. بنابراین حتماً سعی کنید که به کلینیک معتبر و نزد پزشک متخصص بروید تا بتوانید بهترین نتیجه را از عمل مزوتراپی سر خود بگیرید.

کاربردهای مزوتراپی سر

همان‌طور که می‌دانید مزوتراپی فقط مخصوص به سر نیست و در نواحی مختلف بدن به‌منظور کاهش چین و چروک و افتادگی پوست نیز انجام می‌شود. جالب است بدانید که در ایام قدیم از مزوتراپی برای درمان سر درد استفاده می‌شد اما امروزه مزوتراپی سر به یک روش کاربردی برای درمان ریزش مو در افراد تبدیل شده است. مزوتراپی سر علاوه بر درمان ریزش مو، کاربردهای دیگری نیز دارد که عبارت است از:

 • درمان شوره سر: شوره سر یک مورد آزاردهنده است که هیچ روشی مثل مزوتراپی نمی‌تواند در درمان آن کارساز باشد.
 • درمان شکنندگی مو: شکنندگی مو می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و زیبایی فرد را تحت تأثیر قرار دهد. مزوتراپی سر می‌تواند درمان مناسبی برای درمان شکنندگی موی سر باشد.
 • افزایش سرعت رشد موها: بسیاری از افراد از کاهش سرعت رشد موهای خود شکایت دارند. مزوتراپی سر می‌تواند راه حل بسیار خوبی برای این مورد باشد.
کاربردهای مزوتراپی سر
کاربردهای مزوتراپی سر

مراحل انجام مزوتراپی سر

در جلسه اول پزشک متخصص پوست سر شما را با داروی بی‌حسی، پوشش می‌دهد و مواد تزریقی را داخل یک سرنگ مخصوص می‌ریزد. این سرنگ سوزن نازکی دارد که باعث می‌شود مواد تزریقی با کمترین خطر وارد پوست سر شما بشود. ممکن است این سوزن به یک اسلحه مکانیکی متصل شود تا بتواند تزریق‌های پشت سر هم را انجام بدهد. بسته به شرایط مختلف و نظر پزشک، این سرنگ تا عمق 1 الی 4 میلی‌متری سر بیمار تزریق می‌شود. مزوتراپی سر از جمله روش‌های غیر تهاجمی است و نیازی به بخیه در آن نیست. اما اگر قطره خونی از محل تزریق خارج شود با پنبه استریل می‌شود.

مزایای مزوتراپی سر

مهم ترین مزیت مزوتراپی سر برای افراد این است که این روش باعث کمک به تغذیه ریشه مو از طریق تزریق مفید به فولیکول‌های مو می‌شود. این تغذیه با هیچ روشی از جمله ماسک، شامپو و داروهای تزریقی قابل انجام نیست. از جمله مزایای مهم این روش می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 1. بدون درد و قابل اطمینان است. این روش در مقایسه با روش‌های جراحی یک روش کاربردی، ایمن و بدون درد است. روزنه‌های ایجاد شده بر روی پوست سر هیچ صدمه‌ای به نواحی اطراف وارد نمی‌کند.
 2. این روش در زمان شما صرفه جویی می‌کند. مزوتراپی سر در جلسات 20 الی 40 دقیقه‌ای انجام می‌شود و نتایج نیز بعد از یک ماه قابل مشاهده خواهد بود.
 3. مزوتراپی سر باعث تقویت ایمنی پوست سر می‌شود. مزوتراپی علاوه بر تقویت رشد مجدد مو، جوان‌سازی کلی پوست شما را نیز فراهم می‌سازد. این روش همچنین باعث افزایش و ایجاد رگ‌های خونی کاملاً جدید در پوست سر می‌شود.
 4. مزوتراپی سر، خارش پوست و التهاب پوست سر را از بین می‌برد و این باعث می‌شود محیطی سالم برای رشد موهای سر فراهم شود.
 5. سطوح PH طبیعی را بازیابی می‌کند. چربی‌های موجود بر روی پوست سر، PH طبیعی را به هم می‌زند که مزوتراپی می‌تواند آن را متعادل کند.
 6. مزوتراپی سر باعث کمک به ترشح سم لنفاوی می‌شود. مزوتراپی سر باعث تقویت سیستم لنفاوی می‌شود و در نتیجه ترشح سموم از بدن به‌راحتی انجام می‌گیرد.

عوارض مزوتراپی سر

عوارض مزوتراپی سر
عوارض مزوتراپی سر

فرآیند مزوتراپی سر به گونه‌ای طراحی شده است که کمترین عارضه‌ای برای فرد ایجاد نکند و این از مزیت‌های مهم این روش می‌باشد. با توجه به اینکه برای انجام مزوتراپی سر از سوزن‌های باریکی استفاده می‌شود ممکن است التهابات کمی را فرد تجربه کند که جزئی خواهد بود و سریعاً برطرف می‌شود. پزشک سعی می‌کند تا در هنگام عمل از مواد بی‌حسی بر روی پوست سر استفاده کند تا فرد کمترین احساسی از درد نداشته باشد.

تبحر پزشک و نوع کلینیک انتخابی دو عاملی است که تأثیر بسیار مهمی بر روی مقدار عوارض مزوتراپی سر دارد. اگر شما برای انجام این عمل، کلینیک آمون را انتخاب کنید می‌توانید بهترین نتیجه را با کمترین عوارض بگیرید و این فوق العاده است.

خارش جزئی از جمله عوارض دیگر این عمل است که به زودی از بین می‌رود و پزشک متخصص برای از بین بردن آن ممکن است داروهایی نیز تجویز کند. پوسته پوسته شدن و قرمزی در ناحیه تزریق دو عارضه دیگری است که ممکن است برای افراد ایجاد شود. این عوارض جزئی و زودگذر است و فرد نباید هیچ نگرانی بابت آن داشته باشد.

موارد منع مصرف مزوتراپی سر

اگر فولیکول‌های مو شما ضعیف شده باشد، مزوتراپی سر می‌تواند ریزش مو را درمان کند. اما اگر ریزش مو به علت‌های ژنتیکی و وراثتی باشد این روش نمی‌تواند معجزه کند و فرد اگر به دنبال نتیجه گرفتن است باید صبر داشته باشد. افراد اگر به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنند توسط پزشک متخصص معاینه می‌شوند و پزشک اینکه آیا آن‌ها گزینه مناسبی برای مزوتراپی هستند یا خیر را تشخیص می‌دهد. بعضی از افراد نباید از مزوتراپی سر برای درمان ریزش مو خود استفاده کنند. این افراد عبارت‌اند از:

 1. افرادی که دارای تومورهای خوش خیم و بد خیم هستند.
 2. خانم‌هایی که در دوران بارداری، شیردهی و قاعدگی هستند.
 3. افرادی که دچار اختلالات سیستم غدد درون ریز هستند.
 4. افرادی که در بدن خود عفونت دارند.

اگر شما برای انجام این عمل به کلینیک‌های نامعتبر مراجعه کنید این کلینیک‌ها تحت هر شرایطی این عمل را برای شما انجام می‌دهند و زمانی که شما دچار عوارض جدی مثل از بین رفتن پوست خود شدید پاسخگو نخواهند بود. کلینیک آمون با سابقه‌ای طولانی در بحث عمل‌های زیبایی بهترین گزینه برای انتخاب است.

آیا مزوتراپی سر درد دارد؟

یکی از سؤالات اصلی افراد قبل از انجام مزوتراپی سر این است که آیا این عمل درد دارد؟ پاسخ این سؤال این است که چون این روش یک روش غیر تهاجمی و بدون خونریزی است فرد را دچار درد نمی‌کند. به دلیل اینکه این نوع درمان از طریق تزریق مواد به پوست سر انجام می‌شود ممکن است هر فردی دردی جزئی ناشی از تزریق را تجربه کند که این درد گذرا است و فقط در طی جلسه با شما خواهد بود.

خانم‌هایی که در دوران قاعدگی هستند نباید این عمل را انجام دهند چرا که ممکن است درد بسیار بیشتری را نسبت به سایر افراد تجربه کنند. افراد باید دقت داشته باشند که بعد از عمل موهای خود را نشویند و از رفتن به استخر به مدت 4 روز خودداری کنند. پزشک سعی می‌کند در طی عمل و بعد از آن فرد را از دردهای احتمالی نجات دهد و این باعث می‌شود تا افراد از این بابت خیالشان راحت باشد.

آیا مزوتراپی سر درد دارد؟
آیا مزوتراپی سر درد دارد؟

آیا نتایج مزوتراپی سر همیشگی است؟

نتایج مزوتراپی سر همیشگی نیست و افراد می‌توانند در یک دوره کوتاه نتایج مزوتراپی سر را مشاهده کنند. افراد باید این روش را به‌صورت دوره‌ای استفاده کنند و دقت کنند که با بهبود سبک زندگی خود سعی کنند تا نتایج این عمل را ماندگارتر کنند. در ابتدای جلسات فاصله بین هر جلسه کم است ولی به‌تدریج فواصل بین جلسات افزایش می‌یابد و افراد می‌توانند برای تثبیت نتایج درمان مزوتراپی سر را انجام دهند.

برای مزوتراپی سر چند جلسه لازم است؟

تعداد جلسات مزوتراپی سر بستگی به فرد و همچنین نظر پزشک متخصص دارد و برای هر فرد متفاوت است. اما باید دقت کنید که برای دستیابی به نتایج ماندگار، هر سه ماه یک‌بار مزوتراپی نگهدارنده را ادامه دهید. در ابتدا هر هفته تزریق انجام می‌شود و اگر موی شما شروع به بهبود کرد بهتر است که درمان‌ها هر دو هفته یک‌بار یا ماهی یک‌بار انجام بشود. به طور کلی چیزی بین 8 الی 15 جلسه برای انجام یک مزوتراپی سر لازم است که بسته به شرایط مختلف ممکن است متغیر باشد.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی سر

مزوتراپی سر به‌مانند سایر عمل‌های زیبایی نیاز به مراقبت بعد از عمل دارد. این مراقبت‌ها عبارت است از:

 • از دست‌کاری زخم‌های به جا مانده بر روی پوست سر خود خودداری کنید.
 • تا زمانی که نقاط تزریق شده بهبود نیافته است از ماساژ آن خودداری کنید.
 • از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
 • سعی کنید تا 3 روز بعد از عمل در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • تا چند روز بعد از عمل از شامپوهای قوی برای شستشوی موی سر خود استفاده نکنید.

شما بعد از انجام مزوتراپی سر نیاز به استراحت ندارید. شما می‌توانید بلافاصله بعد از انجام عمل به زندگی روزمره خود برگردید. اگر شما در ناحیه درمان تورم و التهاب داشته باشید بهتر است که تا یک روز بعد از عمل استراحت کنید. پزشک به‌خوبی نکات مراقبتی بعد از عمل را به شما اطلاع می‌دهد تا شما دچار مشکلی نشوید.

بسیاری از افراد بوده‌اند که با هزاران امید و آرزو به کلینیک‌های زیبایی رفته‌اند و مزوتراپی سر را انجام داده‌اند ولی نتیجه مورد نظر را نگرفته‌اند. حتی دیده شده است که افراد دچار مشکلات دیگری نیز علاوه بر ریزش مو شده‌اند. این‌ها مواردی است که با مراجعه افراد به کلینیک‌های نامعتبر رخ می‌دهد. مزوتراپی سر از جمله روش‌های کاربردی است که با بهترین کیفیت در کلینیک آمون انجام می‌گیرد. کلینیک آمون با مجوز از وزارت بهداشت و داشتن پزشکان متخصص و با مهارت، بهترین گزینه برای انتخاب می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید