ایجاد چربی‌های اضافی در ناحیه غبغب می‌تواند زیبایی فرد را تحت تأثیر قرار دهد. با گذشت سن بزرگ شدن غبغب کم و بیش در افراد پدید می‌آید و این باعث آزرده خاطر شدن آن‌ها می‌شود. مصرف غذاهای چرب، عدم تحرک و مشکلات ژنتیکی تأثیر بسیار زیادی بر روی ایجاد غبغب در افراد دارد. اما اینکه غبغب را چگونه باید برطرف کنیم سؤال مهمی است که در ادامه سعی می‌کنیم به آن پاسخ دهیم.

مزوتراپی غبغب از جمله روش‌های مدرن جوان‌سازی پوست و از بین بردن لایه‌های چربی موجود در ناحیه غبغب است که با کمترین عوارض و بدون درد انجام می‌شود. در مزوتراپی غبغب پزشک متخصص با استفاده از سوزن‌های مخصوصی مواد ویژه‌ای را به ناحیه غبغب شما تزریق می‌کند و شما بعد از گذشت زمان متوجه آب شدن چربی‌های ناحیه غبغب خود می‌شوید. حتماً سعی کنید مزوتراپی غبغب را در کلینیک‌های تخصصی معتبر مثل کلینیک آمون انجام دهید تا بتوانید تحت نظر بهترین پزشکان نتیجه مناسبی بگیرید.

مزوتراپی غبغب چیست؟

مزوتراپی از روش‌های کاربردی جوان‌سازی پوست است که برای کاهش سلولیت و از بین بردن چربی‌های اضافی به کار گرفته می‌شود. چربی‌هایی که با انجام ورزش و رژیم غذایی به‌سختی از بین می‌رود را با مزوتراپی غبغب می‌توانید به‌راحتی از بین ببرید. در مزوتراپی غبغب دارو به‌صورت تزریق میکرو به بدن شما انجام می‌شود. در این روش مواد فعال بیولوژیک مثل انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد مغذی به ناحیه غبغب تزریق می‌شود. در این روش پزشک متخصص توسط یک سری سوزن‌های بسیار ریز و ظریف تزریق را در نواحی مختلف انجام می‌دهد. تزریق باید حتماً توسط پزشک با مهارت انجام شود تا بتواند نتیجه مثبتی داشته باشد.

مزوتراپی غبغب چیست
مزوتراپی غبغب چیست

غبغب شامل چین خوردگی‌های زیر چانه و گردن است که با افزایش سن در صورت افراد پدید می‌آید. مزوتراپی غبغب از جمله روش‌های کم تهاجمی و بدون عارضه است که به‌صورت سرپایی انجام می‌شود. در این روش تزریق به غدد لنفاوی و سلول‌های فعال بیولوژیکی انجام می‌شود و حتماً باید تحت نظر پزشک متخصص انجام بشود. در این روش شما در تزریق اول نتیجه را مشاهده می‌کنید ولی نتایج بعد از سه جلسه به‌خوبی نمایان می‌شود.

فواید مزوتراپی غبغب

مهم‌ترین دلیلی که باعث شده است تا مزوتراپی غبغب طرفداران زیادی داشته باشد این است که این عمل باعث افتادگی و شل شدگی پوست نمی‌شود و می‌تواند علاوه بر از بین بردن چربی‌های اضافی و سلولیت به جوان‌سازی پوست نیز کمک کند. از جمله مهم‌ترین فواید مزوتراپی غبغب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دارای کمترین عوارض: این عمل اگر توسط پزشک متخصص انجام شود عوارضی برای شما ندارد و ممکن است درد و تورم موقتی برای شما پیش آید که سریعاً از بین می‌رود.
 • از بین بردن چین و چروک‌های پوستی: از بین رفتن چین و چروک‌ها می‌تواند شما را از 10 الی 30 سال جوان‌تر کند و این فوق العاده است.
 • جلوگیری از ایجاد لک: لک‌ها می‌توانند ظاهر فرد را خراب کنند. مزوتراپی غبغب از ایجاد لک‌های مختلف در صورت جلوگیری می‌کند.
 • از بین بردن چربی‌های نواحی مختلف: چانه، فک و گردن از جمله نواحی هستند که چربی‌های تجمع یافته در آن با استفاده از مزوتراپی غبغب از بین می‌رود.
 • شفافیت و روشن شدن پوست: مزوتراپی غبغب باعث شفاف شدن و طراوت در پوست می‌شود و این باعث می‌شود شما زیباتر به نظر برسید.
 • سرعت بالای تزریق: تزریق در این روش در طی 20 دقیقه انجام می‌شود و بیمار در این زمان دردی احساس نمی‌کند.
 • برگشت و وزن گیری دوباره وجود ندارد: بر خلاف روش‌هایی مثل لیپوساکشن ناحیه غبغب دوباره چاق و پر از چربی نمی‌شود.
 • غیر تهاجمی بودن: روش‌های جراحی مثل لیفت گردن و لیپوساکشن خطرات زیادی دارد اما مزوتراپی غبغب غیر تهاجمی است و خطرات بسیار کمی دارد.

چه افرادی کاندید مناسبی برای مزوتراپی غبغب هستند؟

عموماً افرادی که غبغب دارند می‌تواند واجد شرایط برای مزوتراپی غبغب باشند. برای افرادی که اضافه وزن بسیار زیادی دارند این عمل مناسب نیست. همچنین افرادی که بیماری زمینه‌ای ندارند و به طور کلی سلامت عمومی خوبی دارند می‌توانند گزینه خوبی برای انجام این عمل باشند. پزشک متخصص فرد بیمار را معاینه می‌کند و سپس تشخیص می‌دهد که آیا فرد گزینه مناسبی برای انجام این عمل می‌باشد یا خیر.

کاندید مناسب برای مزوتراپی غبغب
کاندید مناسب برای مزوتراپی غبغب

چه افرادی برای انجام مزوتراپی غبغب مناسب نیستند؟

بعضی از افراد بسته به شرایط بدنی و یا به خاطر داشتن بیماری‌های مختلف نمی‌توانند گزینه مناسبی برای انجام مزوتراپی غبغب باشند. پزشک متخصص قبل از انجام عمل بیمار را معاینه می‌کند و اگر مشکلی داشته باشد او را از انجام این عمل منع می‌کند. افراد نامناسب برای انجام مزوتراپی غبغب عبارت‌اند از:

 • افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کنند.
 • خانم‌های باردار و شیرده
 • افرادی که بیماری‌های قلبی دارند.
 • افرادی که مبتلا به سرطان هستند.
 • افرادی که شاخص توده بدنی (BMI) بالاتر از 30 دارند.
 • افرادی که دچار بیماری‌های کلیوی، کبدی و دیابت هستند.
 • افرادی که به داروهای خاص آلرژی و حساسیت دارند.

 

 

برای انجام مزوتراپی غبغب چه آمادگی‌هایی لازم است؟

شما قبل از انجام مزوتراپی غبغب توسط پزشک متخصص معاینه می‌شوید و پزشک داروهایی که ممکن است با عمل شما تداخل داشته باشد را مشخص می‌کند. به عنوان مثال پزشک مصرف داروی آسپرین (بوفرین) و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی را یک هفته قبل از انجام عمل ممنوع می‌کند تا در حین عمل شما دچار خونریزی و یا کبودی نشوید. شما باید در خود آمادگی ذهنی ایجاد کنید و بدانید که عمل مزوتراپی غبغب با کمترین درد و بدون خونریزی است و شما می‌توانید با خیال راحت آن را انجام دهید.

بعد از انجام مزوتراپی غبغب چه مراقبت‌هایی لازم است؟

ممکن است شما بعد از عمل احساس درد جزئی، تورم و حساسیت داشته باشید که سریعاً برطرف می‌شود و شما نباید بابت آن نگرانی داشته باشید. اگر احساس کرختی در اثر داروی بی‌حسی موضعی داشتید باید بدانید که این کرختی سریعاً برطرف می‌شود. پزشک مواردی را به شما اطلاع می‌دهد که شما با رعایت آن می‌توانید نتیجه بهتری از عمل خود بگیرید. این موارد مراقبتی عبارت است از:

 • سعی کنید در روز اول بعد از مزوتراپی غبغب از کمپرس سرد استفاده کنید. کمپرس سرد التهاب پوست را کاهش می‌دهد.
 • از شستشوی ناحیه مزوتراپی شده تا 4 ساعت بعد از انجام عمل خودداری کنید.
 • اگر بعد از 6 هفته التهابات هنوز وجود داشت تزریق مجدد را نباید انجام بدهید.
 • تا دو هفته بعد از مزوتراپی غبغب در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید.
 • انجام عملیات لایه برداری و الکترولیز در طول دوره درمان ممنوع است.
 • تا 24 ساعت بعد از عمل به حمام و استخر نروید و از فعالیت‌های سنگینی خودداری کنید.
 • تا 24 ساعت بعد از انجام مزوتراپی از مصرف داروهایی مثل آسپرین و ویتامین E خودداری کنید.

ماندگاری مزوتراپی غبغب

تجربه ثابت کرده است که اکثر افرادی که مزوتراپی غبغب را انجام می‌دهند بعد از 2 الی 4 جلسه نتایج عمل را مشاهده می‌کنند و بعد از جلسه چهارم نتایج به‌خوبی نمایان می‌شود. مزوتراپی غبغب از جمله روش‌هایی است که ماندگاری بسیار خوبی دارد. در این روش فرد تا سال‌ها از شر چربی‌های سلولی خلاص می‌شود. آنزیم‌های تزریق شده در مزوتراپی غبغب به‌صورتی عمل می‌کند که انتظار می‌رود که سلول‌های چربی ذخیره نشوند. اگر بخواهیم ماندگاری مزوتراپی غبغب را با سایر روش‌های جراحی مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که علاوه بر اینکه مزوتراپی غبغب ماندگاری بیشتری دارد کم‌هزینه و بدون عوارض نیز می‌باشد و گزینه بسیار خوبی برای از بین بردن سلولیت می‌باشد.

مطالعات نشان می‌دهد که مزوتراپی غبغب، چربی‌های سطحی را به‌صورت کاملاً مؤثر از بین می‌برد. بیش از 75 درصد بیمارانی که از روش مزوتراپی غبغب برای از بین بردن چربی‌های ناحیه گردن استفاده کرده‌اند رضایت کامل از این روش داشته‌اند. از بین رفتن مقداری از چربی‌های ناحیه گردن و زیر چانه می‌تواند تأثیر به سزایی بر روی زیبایی فرد داشته باشد.

عوارض و معایب مزوتراپی غبغب

عوارض جانبی که در اثر انجام مزوتراپی غبغب ایجاد می‌شود اغلب موقتی است و سریع رفع می‌شود. عوارضی مثل کبودی، قرمز شدن، کبودی و خارش اغلب بعد از چند ساعت از بین می‌رود و برای افراد نگرانی نخواهد داشت. اگر قرمزی و تورم ناشی از عمل بیش از چند ساعت طول کشید باید حتماً آن را به پزشک خود اطلاع دهید. مواردی مثل تهوع، سرگیجه و زخم عفونت نیز ممکن است در موارد نادری برای افراد پیش آید که افراد می‌توانند با کمک پزشک خود آن را درمان کنند. استفاده از یک پزشک متخصص می‌تواند تا حد بسیار زیادی عوارض این روش را کاهش دهد.

عوارض و معایب مزوتراپی غبغب
عوارض و معایب مزوتراپی غبغب

هزینه مزوتراپی غبغب

هزینه مزوتراپی غبغب به عوامل مختلف از جمله تعداد جلسات، نوع کلینیک انتخابی، نوع پزشک انتخابی، میزان چربی در غبغب و میزان و دفعات تزریق بستگی دارد و ممکن است برای هر فردی این هزینه متفاوت باشد. برای اطلاع دقیق از هزینه مزوتراپی غبغب می‌توانید به کلینیک آمون مراجعه کنید و از هزینه‌های آن اطلاع پیدا کنید.

هزینه مزوتراپی غبغب در مقایسه با روش‌های جراحی بسیار کمتر است و تعداد جلسات آن بیشتر می‌باشد. شما می‌توانید مزوتراپی غبغب را با طب سوزنی ترکیب کنید تا بتوانید با افزایش سوخت و ساز و حرارت چربی‌های ناحیه غبغب خود را سریع‌تر از بین ببرید. شما می‌توانید در فاصله بین دو جلسه مزوتراپی، طب سوزنی را انجام دهید.

آیا مزوتراپی غبغب برای افراد دردناک است؟

مزوتراپی غبغب یک روش کم تهاجمی و بدون جراحی است که چون نیاز به برش و بخیه زدن ندارد هیچ گونه دردی برای افراد ایجاد نمی‌کند. پزشک در هنگام عمل با استفاده از دستگاه‌های مخصوصی با سوزن‌های ریز مواد تزریقی را به پوست شما منتقل می‌کنند و به همین دلیل بدون درد است. شما ممکن است در حین عمل بر روی پوست خود احساس گرما کنید که طبیعی است. این عمل به‌صورت سرپایی است و افراد بعد از عمل می‌توانند سریعاً به زندگی عادی خود برگردند و حتی بعد از عمل نیز درد را احساس نخواهند کرد.

مزوتراپی غبغب در چند جلسه انجام می‌شود؟

پزشکان بسته به شرایط بدنی و میزان چربی‌های تجمع یافته میزان جلسات را برای شما تعیین می‌کنند. معمولاً پزشکان دوره‌های 6 ماهه را به افراد توصیه می‌کنند. البته باید توجه داشته باشید که بین هر جلسه درمانی حداقل یک ماه فاصله باشد تا نتیجه آن تاثیرگذارتر باشد. پزشکان با بررسی موارد مختلف تعداد جلسات را مشخص می‌کنند.

آیا مزوتراپی غبغب خطرناک است؟

دیده شده است که افراد از عمل‌های زیبایی می‌ترسند و نگران عوارض آن هستند. این نگرانی به خاطر این است که در نزدیکان خود دیده‌اند که افرادی که به کلینیک‌های نامعتبر مراجعه کرده‌اند و دچار عوارض شدیدی شده‌اند. درحالی‌که اگر افراد به کلینیک معتبر و به نزد پزشک متخصص بروند می‌توانند نتیجه موفقیت آمیزی از مزوتراپی غبغب بگیرند و خطری برای آن‌ها ندارد. کلینیک تخصصی آمون با بهره‌گیری از بهترین و با سابقه ترین پزشکان بهترین خدمات زیبایی را به شما ارائه می‌دهد. انجم مزوتراپی غبغب در کلینیک آمون تقریباً بدون خطر است و افراد می‌توانند با خیال راحت آن را انجام دهند.

مزوتراپی غبغب از جمله روش‌های کم تهاجمی و همراه با کمترین عوارض است که می‌تواند باعث از بین رفتن سلولیت و چربی‌های اضافی در ناحیه غبغب شود. اگر شما این عمل را در کلینیک آمون انجام دهید می‌توانید نتیجه موفقی از این عمل بگیرید. شما می‌توانید برای از بین بردن غبغب و از بین بردن چین و چروک‌های موجود در ناحیه غبغب و سایر عمل‌های زیبایی مثل کاشت مو، کاشت ابرو و … به کلینیک آمون مراجعه کنید. کلینیک آمون با بهره‌گیری از بهترین دستگاه‌ها آماده خدمت‌رسانی به مشتریان است.

دیدگاهتان را بنویسید